מגזין בלוגותרפיה

קרוב אליך – בין לוגותרפיה לחסידות

מאת בניה זית 

מאמר זה עוסק בספר חדש של הרב ארלה הראל, בשם “תנחומיך ישעשעו נפשי” אשר מתאר את הקשר והדמיון, שבין הגישה הטיפולית של ויקטור פרנקל הלוגותרפיה- לבין תורת החסידות.

תקציר

שיטות טיפול רגשיות רבות מציפות את השוק, הביקוש הגובר ואיתו השאלה האם ישנן שיטות טיפול יהודיות או מתאימות לאירוח התורה רבנים התייחסו בצורה מקומית לשאלות כאלו, אך כנראה שאין דומה בעוצמתו והיקפו לסקופ הבא: הרבי מלובביץ פנה מיוזמתו על דוקטור ויקטור פרנקל סיכת קשא פרנקל היה בשפל המדרגה תיק וציין את שיטתו התואמת את התורה והאמונה.
בספר חדש שיוצא לקראת יריד החסידות חושף מחברו הרב ארלה הראל את הסיפור העלום שחיבר את הקליניקה של ויקטור פראנקל בוינה אל חדרו של הרבי בניו יורק, ומשרתת את עיקרי השיטה והתאמתה לתורת החסידות.
ישנם אנשים מסוימים שההופעה שלהם במהלך ההיסטוריה, היא בגדר נס כך פותח הרב ארלה הראל את השיחה…
הרב ארלה הראל הוא רב “רב-תחומי” ומעבר להיותו ראש ישיבה בשילה הוא עוסק ברפואה אלטרנטיבית וטיפול ונראה שהעיסוק שלו בפרנקל ובלוגותרפיה מגיע ממקום… 

לקריאת המאמר קובץ PDF – לחץ כאן  

כל הזכויות של התכנים והתמונות שמורות לכותבי ובעלי המאמר. 
תודה לאברהם פרידמן אשר הביא את המאמר לידיעת הקוראים. 

נכתב ע"י אברהם פרידמן

אברהם פרידמן
אברהם פרידמן, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית עם ניסיון בתחום מעל 35 שנה, בוגר לימודי לוגותרפיה, מוסמך כדיפלומייט קליני ומשלים כיום דוקטורט בלוגותרפיה. עובד בקליניקה ציבורית עם אוכלוסיות מגוונות בתחום בריאות הנפש ומנהל קליניקה פרטית לטיפולים מבוססי משמעות ולוגותרפיה. פעיל בעמותה הישראלית ללוגותרפיה ומייסד "מכון ויקטור פראנקל ללוגותרפיה בישראל", עוסק בהנחיה ובהכשרת מטפלים על פי גישת הלוגותרפיה. מופיע ומתראיין ברדיו בתחום הלוגותרפיה והמשמעות, וכן משתתף כמרצה מקצועי בתחומים אלו בארץ ובכנסים בינלאומיים בעולם.

אחרים קראו גם את:

התעלות עצמית

SELF-TRANSCENDENCE AS A HUMAN PHENOMENON

מאת ויקטור פראנקל זהו מאמר (באנגלית) הנוגע למושגים רבים בלוגותרפיה תוך השוואה לחוקרים אחרים ובעיקר …

כתיבת תגובה