משמעות בחיים כגורם מגן מפני התמכרות בקרב בני נוער

” ככל שהמתבגר מרגיש שיש לו תמיכה, קירבה וזמינות של אובייקטים בעלי משמעות בחייו, כך הוא ירגיש בטוח יותר להתנסות ולחקור באופן קונסטרוקטיבי את זהותו ואת מקומו בעולם

“המאמר מציג את תרומתה של המשמעות בחיים כגורם מגן מפני התמכרות בעיקר באמצעות היותה מעטפת של חיבורים המעניקה רציפות ושייכות, במיקוד כוחותיו של המתבגר לעבר יעדים מוגדרים וכן באמצעות היותה מסגרת מארגנת המאפשרת התמודדות יעילה מול גורמי לחץ וקושי. יחד עם זאת, היכולת לפתח משמעות בגיל ההתבגרות אינה דבר של מה בכך עבור צעירים רבים, בעיקר בראשית תקופה זו. לפיכך, הורים, מטפלים ומערכת החינוך נושאים בתפקיד חשוב בתמיכה בבני נוער כדי לסייע להם ליצור מערכת משמעות בכמה דרכים… ” ( מוזמנים להמשך קריאת המאמר כולו)

לקריאת המאמר לחץ כאן

המאמר מובא כאן באישור הכותב. כל הזכויות שמורות לכותב המאמר ולמערכת “פסיכואקטואליה” גיליון יולי 2020 אשר המאמר פורסם במסגרתו.

הכותב ד”ר ירון סלע, פסיכולוג קליני. עמית מחקר במרכז הבינתחומי, הרצליה. מטפל בקליניקה פרטית, חוקר ומרצה בתחום הפסיכולוגיה של המרחב הדיגיטלי והתמכרות למסכים.  

נכתב ע"י תוכן מקושר

תוכן מקושר
כל הזכויות שמורות לכותבי ובעלי המאמר ו/או לאתרי המקור - All rights reserved author of the article and the site where he posted

אחרים קראו גם את:

תפיסת האדם

דמות האדם במשנתם של אדלר ופרנקל

דמות האדם במשנתם של אלפרד אדלר וויקטור פרנקל, מאת פרופ’ דוד גוטמן    המאמר כולל …

כתיבת תגובה