מכתבים למערכת

אני מוצא לנכון לשתף אתכם בחלק מהפידבקים שהתקבלו על מגזין “בלוגותרפיה”, בזכותכם הקוראים והכותבים האתר מתהווה כיום כמגזין המאמרים הנקרא ביותר בתחום הלוגותרפיה והמשמעות בחיים.

“..אני יודע אל נכון שאילו פראנקל היה חי, היה שמח מאוד לשמוע שהלוגותרפיה שלו נמצאת כעת בהתחדשות ובפריחה בארץ הקודש, שהוא אהב כל כך..” / פרופ’ דוד גוטמן

את קיומו של האתר הזה, העשיר בתוכן, ברעיונות, בהבאת מאמרים ומחקרים שמאירים את שמי הלוגותרפיה, הכרתי רק לפני זמן קצר יחסית, כשנפגשתי לראשונה עם הלוגו-תרפיסט דרור שקד. נפגשנו בהעלאת המחזה היחיד של ויקטור פרנקל: “סינכרוניזציה בבירקנוולד”. הוא עשה עלי רושם חזק באישיותו, בהתלהבותו ובמסירותו לתורתו של פרנקל. והרושם הטוב הזה הלך והתחזק כאשר קראתי לראשונה את מה שנכתב באתר זה. מאז אני מחכה בהרגשה טובה ובשמחה לכל גיליון חדש.

מה  שהופך את הקריאה “בלוגותרפיה” מהנה עבורי, הוא השפע של הנושאים שהאתר הזה מטפל בהם. אני נהנה לגלות חדשות עדכניות על הנעשה בעולמה של הלוגותרפיה; מתוודע אל הנציגים והכותבים  של הדור הצעיר, וגם אל כתביהם של הדורות המייסדים, שקידמו ועדיין מקדמים את הידע בלוגותרפיה ובניתוח הקיומי. ואני מציין לעצמי בסיפוק  שאתר זה הולך וצובר כוח הן במספר הקוראים והן בעושר התכנים שבו.

אני שמח להיווכח שהאתר הזה לא בא לעולם החומרני כל כך בימינו למטרות רווח, ושהוא מנוהל כולו בהתנדבות, וכל מטרתו להפיץ את התיאוריה ואת פילוסופיית החיים של יוצרה, פרופסור ויקטור פרנקל, שהיה לי הכבוד והזכות להיות ידיד קרוב לו.

אני יודע אל נכון שאילו פראנקל היה חי, היה שמח מאוד לשמוע שהלוגותרפיה שלו נמצאת כעת בהתחדשות ובפריחה בארץ הקודש, שהוא אהב כל כך.

אני מקווה שעוד רבים וטובים יצטרפו אל המפעל הזה ויתרמו מהידע שלהם, מחכמתם, וממסירותם ללוגו-תרפיה, ויעבדו ביחד עם דרור שקד וכל המתנדבים כדי להפוך את “בלוגותרפיה” לאחד הז’ורנלים המובילים בתחום הלוגותרפיה בארץ וגם  מחוצה לה.

בברכת הצלחה ושגשוג,

פרופסור דוד גוטמן, פקולטה למדעי הרווחה והבריאות,

אוניברסיטת חיפה

דרור שקד מטפח משמעות מתוך אהבת החכמה, מטפל בגישת הלוגותרפיה, מקדם ידע וגישה מעשית למשמעות באתר המצוין שיצר: “בלוגותרפיה – מגזין לוגותרפיה ומשמעות בחיים”.

ד”ר תמי יגורי, מחברת הספר “פתרון חידת המשמעות”

“.. נדמה שאין דבר חיוני ומרפא היום יותר מהנגשת רעיונותיו של פרנקל לציבור הרחב. נושאי משמעות ואחריות שהיו בליבת תורתו חיוניים היום לציבור בארץ ובכל העולם כמענה לחומרנות לצרכנות לאינדיבידואליזם הקיצוני ולכאוס התרבותי.

האתר מאפשר ליוצרים כותבים ומטפלים לשתף ביצירתם הנובעת מהלוגותרפיה וכך זכיתי גם אני לשתף ברעיונות המשלבים מסורת וחידוש בתורתו של פרנקל.

הלוגותרפיה היא תורת טיפול אך גם דרך חיים והאתר מאפשר לה להיות נחלת הכלל.

דפנה ברבן, פסיכולוגית קלינית

שמחתי לבקר באתר שלך “בלוגותרפיה”. הצלחת לאסוף מאמרים בעברית וגם באנגלית ומסדר אותם בצורה ידידותית לשימוש. לא פעם אני נעזר באתר כדי לחפש חומר הקשור ללוגותרפיה וטוב לראות שאתה גם מעדכן על החידושים באתר – גם חומר מקצועי וגם תוספות לשימוש באתר

עלה והצלח!

אברהם פרידמן, מייסד “מכון ויקטור פראנקל ללוגותרפיה בישראל”
’זה הזמן ליישם לוגותרפיה‘ – כל רגע הוא הזמן הנכון. אין כמו הפנמת התפיסה של הלוגותרפיה, כדי להעצים כוחות פנימיים ולכוון את עצמך למטרות שהגדרת לעצמך. האתר ’בלוגותרפיה‘ מבין זאת היטב ומביא מגוון עשיר ביותר של שימושים של הלגותרפיה בכל תחום אפשרי. כל אדם מכל רקע תרבותי, מקצועי בכל גיל יכול להרוויח מהעושר שהאתר מביא. הערכה כנה לדרור שקד שידע למלא חור צורח בתודעה החברתית בעזרת הבלוגותרפיה שהוא יסד.
ד“ר סוניה פאו, עובדת סוציאלית, מלמדת לוגותרפיה ופסיכותרפיה
לדרור שלום רב,
 אני מבקש להודות לך על עבודתך החשובה כעורך ראשי ומנהל האתר “בלוגותרפיה”. אתר זה הוא מהטובים בארץ, המתמחה בלוגותרפיה בנוסף לנושאים במדעי הרוח והחברה . מבנה האתר, עיצובו, נוחות הגישה לכל נושא ונושא, עדכני בתוכנו, ואף נותן במה לא רק  למאמרים  אקדמיים, אלא גם למאמרים על העבודה בשטח – כל אלה קובעים את איכותו. והכל ברמה  מקצועית גבוהה .
לדעתי מדובר  על אתר  מקצועי בין  הטובים בתחום המופיע בשפה העברית.
יישר כח!!
 טוליו סולודקי,  סוציולוג ועובד סוציאלי 

לדרור , תודה על כי מצאת לנכון לשבץ את המאמר שלי במגזין שלך. התבוננתי באתר בלוגותרפיה, שהוא בהחלט מרשים ומושך לקריאה ולהרחבת הדעת. נראה, שהמאמץ והמסירות שלך, המוקדשים להפצת הלוגותרפיה והעקרונות הבונים והמחזקים שלה, מורגשים היטב באתר זה, ועל כך שא ברכות חמות. אשמח להעביר לך חומרים נוספים.

ובינתיים, איחולי כל טוב והמשך יצירה פורה.

יישר כוח,

גדעון מילול, מייסד מכון עוצמות

אתר בלוגותרפיה הוא עשיר במאמרים ומידע אודות הלוגותרפיה של ויקטור פרנקל. לדעתי הוא מתאים למגוון רחב של אנשי מקצוע קלינאים, ובעלי מקצועות טיפוליים ובכלל לכל מי שמעוניין לחיות חיים משמעותיים. האתר מכסה מגוון רחב של נושאים ובכל פעם שסטודנטים או סטודנטים פוטנציאליים שואלים אותי איפה הם יכולים למצוא מאמרים למידע נוסף, אני מכוונת אותם לאתר הזה.  תודה לך,

ד”ר בתיה יניגר, Head of VFI of Logotherapy in Israel

נכתב ע"י dror

Avatar
דרור שקד, מנהל מגזין בלוגותרפיה, לוגותרפיסט בעל הסמכת Diplomate in Clinical Logotherapy מטעם מכון ויקטור פרנקל ארצות הברית Viktor Frankl institute USA . מומחה לגישור, מוסמך לגישור משפחתי ומשלב את הלוגותרפיה ותפיסת המשמעות בחיים כמניע בסיסי בחיי האדם. מחבר הספר "מבטים נסתרים" - מסע פילוסופי בין נקודות מבט, עוסק ביעוץ וליווי אישי ומשפחתי בהתמודדות עם קשיים, ומנחה במסגרות שונות.

אחרים קראו גם את:

Bird

A Bird that Cannot Fly

המאמר מתאר חוויה אישית בלתי רגילה ומעורר מחשבה והכותב מחבר באופן מופלא צירוף מקרים סינכרוניסיטי, …

כתיבת תגובה