עדית יערון – הלוגותרפיה ואני

מאת : עדית יערון , Reputation Management , בוגרת לוגותרפיה 

עדית יערון

הסינכרוניזציה של העולם היא זו שהביאה אותי ללמוד לוגותרפיה. יומיים אחרי שחברה (שסיימה לימודי ייעוץ ביוגרפי) סיפרה לי על הלוגותרפיה, הופיעה בפייסבוק הידיעה על פתיחת הקורס. עד אותם יומיים, לא נתקלתי במושג “לוגותרפיה” ואת ויקטור פרנקל הכרתי רק כמחבר “האדם מחפש משמעות”, ספר שקראתי כנערה והשאיר עלי חותם בעיקר בגלל הסיפור שסופר בו, והרבה פחות בגלל התיאוריה המובאת בו.

נפגשתי עם הלוגותרפיה בשנה שהיתה בשבילי רכבת הרים. מרגעי אושר ותחושת חופש משחררת, לתחושה של חוסר בסיס וכאוס. מרגעים שבהם יכולתי לראות מניפת אפשרויות בלתי נגמרת הפרושה לפני ועד לרגעים בהם הרגשתי חוסר שליטה מוחלט.

בשנה הזו, הלוגותרפיה היתה עוגן עבורי. 

קבלתי הזדמנות לעצור, להתבונן, ולשאול את עצמי שאלות סוקרטיות. הקדשתי מחשבה רבה על מנת להבין מה היו נתיבי המשמעות שהצלחתי לממש, לזקק אותם ולחפש נתיבים חדשים למציאת משמעות זו מחוץ לשיגרה המוכרת שלי. הבנתי את הערכים שהובילו אותי כל חיי, וחידדתי את האבחנות לגביהם. אני יודעת לזהות מה גורם לי לפעול באופן מסוים ולא באופן אחר. העיסוק בחיפוש אחר משמעות ובתפקידה של המשמעות בחיי, אפשרה לי להגיד בקול רם וברור – חשוב לי להיות משמעותית. חשוב לי להשפיע. חשוב לי להוביל ולרתום אנשים על מנת להשיג מטרות. אלה דברים שהצלחתי ליישם ושאני צריכה למצוא נתיבים חדשים לממש אותם.

הלוגותרפיה הפכה לחלק מחיי לא רק בתחום העיסוק שלי, אלא בהתנהלות שלי מול אנשים, מול תהליכים, וכמובן ביני לביני. אני משוכנעת שה”שפה הלוגותרפית” והכלים שרכשתי, יהוו חלק אינטגרלי מכל מה שאעשהוו, ושאוכל לרקום אותם אל תוך מרקם העיסוקים שלי. אולם, מעל ומעבר לכל התובנות האלה, אין ספק שהלוגותרפיה – מעבר להיות עוגן משמעותי בחיי – הביאה לי הרבה נחמה, אמונה ותקווה. אני מזכירה לעצמי בכל יום שיש לי תפקיד בעולם הזה. שהעולם הוא מקום עם משמעות ו”סדר” קוסמי. שאני יחידה, מיוחדת ומשמעותית לעולם הזה. ושאם אהיה מספיק קשובה לרמזים שהחיים מזמנים לי, אצליח למצוא את מקומי, להגשים את עצמי, ולמצוא מקורות עוצמה, יצירה ושמחה.

במהלך השנה הובאו לכיתה שירים, פתגמים, סרטונים ותמונות רבות אשר הוגדרו על ידנו כ”נואטים” והדגימו את עקרונות הלוגותרפיה בעולמנו היום. לסיום בחרתי להביא שיר שלא נראה “נואטי” ממבט ראשון, אך בעיני משקף אחד העקרונות החשובים של הלוגותרפיה – העולם הוא העולם, אך כשנדע להתבונן עליו מנקודת מבט נכונה, נראה כמה הוא נפלא.

What a Wonderful World

I see trees of green red roses too 
I see em bloom for me and for you 
And I think to myself what a wonderful world 

I see skies of blue clouds of white 
Bright blessed daysdark sacred nights 
And I think to myself what a wonderful world

The colors of a rainbow so pretty in the sky 
Are also on the faces of people going by 
I see friends shaking hands sayin how do you do 
They’re really sayin i love you 

I hear babies cry I watch them grow 
They’ll learn much more than I’ll never know 
And I think to myself what a wonderful world 
And I think to myself what a wonderful world

נכתב ע"י עדית יערון

עדית יערון
עדית יערון, Reputation Management , בוגרת לוגותרפיה, מנחה ויועצת בתהליכי שינוי

אחרים קראו גם את:

ויקטול פרנקל ואהרון בק

שילוב לוגותרפיה עם CBT – אתגר ראוי

שילוב לוגותרפיה עם CBT מהווה אתגר ראוי בשל תוספת הערך הטיפולי והגברת תחושת הרווחה אצל …

כתיבת תגובה