חמישה צעדים למשמעות

מאמר זה לא היה מפורסם אילולא התגלגל לידי ספרו של אליאב אללוף הנושא את השם המסקרן "להיות פלסטלינה בעולם של ברגים". במסגרת כתיבתו הקדיש המחבר פרק לנושא המשמעות בחיים מנקודת מבט מעניינת וחשבתי שכדאי לשתף בו את קוראי המגזין.

את אליאב לא הכרתי קודם ואת הספר קראתי בעיון מתוך סקרנות אישית. הספר מתאר מנקודת מבטו של המחבר, מי הם לדעתו אנשי פלסטלינה ומה האבחנה שלהם ביחס לאנשי הברגים, מה מניע אנשים, מהי החשיבות והמשמעות של הנרטיב האישי, איך נראים תהליכי גיוס וקבלת עובדים בעולם החדש, מהי הצלחה אישית, כלים לשיווק עצמי ועוד נושאים ורעיונות רבים. הספר יש לומר כמו המחבר עצמו, קולח, מעניין, מרתק ונוגע בנושאים רלוונטיים רבים והוא כולל דוגמאות, ציטוטים וכלים רבים.

משכך, שמחתי לקבל את הסכמתו של אליאב לשתף ולהציג בפני קוראי האתר שלנו, את הפרק המתמקד במשמעות בחיים, בדיוק כפי שהם מובאים בספר בעמודים 171-182 ללא כל שינוי.  

שלכם, דרור שקד

כריכת הספר
כריכת הספר

הפרק מתייחס לכמה נושאים כגון:

  • למה בכלל אנחנו מחפשים משמעות
  • איזה סוג חיים אתם רוצים לחיות
  • אם אף אופציה אינה מושלמת, באיזו הייתם בוחרים ?
  • מהם שני סוגי החיים ש "עולם הפסיכולוגיה נוטה לחלק
  • לאיזה סוג של אנשים יש עניין בחברויות עמוקות, אך לא בהכרח בחברים עצמם ..
  • מהי הדרך הנכונה המתאימה לכם את ה ZONE האישי
  • מה בין הישרדות והתעלות
  • חמישה צעדים להשגת חיי משמעות – איך משיגים חיי תכלית ומשמעות? שלב אחרי שלב

מצ"ב המאמר בעברית כולל 8 עמודים

לקריאת הפרק המלא

לעוד כתבות מזוית אישית

למאמרים בתחום משמעות בחיים לרשימת כל הנושאים במגזין

© כל הזכויות שמורות למחבר אליאב אללוף, מתוך ספרו "להיות פלסטלינה בעולם של ברגים" בהוצאת אוריון 2022 

* אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים וטקסטים המגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום או טקסט שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו בדוא"ל ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם.

** הצגת המידע באתר זה נעשית ללא מטרת רווח, ללא כל תמורה כספית, והיא חלק מהביטוי לעשייה הרחבה בארץ להנגשת המידע והרעיונות של ויקטור פראנקל והלוגותרפיה ותפיסת המשמעות בחיים, בקרב קהל הקוראים והמתענינים.

Image by Julio Cesar dos Santos Julio Code from Pixabay

נכתב ע"י אליאב אללוף

אליאב אללוף, איש פלסטלינה בעולם של ברגים, מומחה לשיווק וסטוריטלינג, מרצה, סופר ויועץ שליווה למעלה ממאה מותגים מובילים בארץ ובחו"ל כעצמאי וכמנכ"ל רהב מדיה מקבוצת רני רהב תקשורת ויחסי ציבור. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת שפילד, ותואר שני במנהל עסקים בינלאומי למנהלים, מתוכנית קלוג-רקאנטי של אוניברסיטת נורת'ווסטרן ואוניברסיטת תל אביב. משמש כמנהל המקצועי בקורס הסטוריטלינג במסגרת התוכנית להכשרת מנהלים באוניברסיטת רייכמן.

אחרים קראו גם את:

לוגותרפיה

זה הזמן ליישם לוגותרפיה: מציאת משמעות במצבים מאתגרים

גם בזמנים של תחושת אובדן שליטה על חיי היומיום שלנו, אפשר בהחלט לדבר על מציאת …

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן