פסיכותרפיה קיומית : קווי דמיון והבדלים בין הגישות העקריות

המחברים מסכימים שקיימים מגוון של טיפולים קיומיים שונים. עם זאת, לא נכתב הרבה על המאפיין והמיוחד של כל טיפול קיומי, והטענות המעטות שהושמעו הן בעיקרן היפותטיות.

זהו מחקר בין לאומי בו השתתפו מתרגלים מארבעת הענפים העיקריים של הטיפול האקזיסטנציאלי נשאלו על המחברים והטקסטים שהשפיעו יותר מכל על העיסוק שלהם ועל הפרקטיקות שלדעתם האופייניות ביותר לטיפול האקזיסטנציאלי. 

הנתונים מראים שהיקף ההשפעה של סופר מוגבלת למדי לענף שאליו הוא או היא קשורים ורק לסופרים בודדים, בפרט לפרנקל ויאלום, היה בכדי להשפיע על המתרגלים מכל ארבעת הענפים. חמש קטגוריות של תרגול מתחלקות בין הענפים הקיומיים העיקריים כמאפיינים הרבים ביותר של הטיפול האקזיסטנציאלי, כאשר שיטות פנומנולוגיות הן הקטגוריה המשותפת ביותר.

Existential Psychotherapies:

Similarities and Differences among the Main Branches

From : Edgar A. Correia & Mick Cooper & Lucia Berdondini & Karla Correia

מאמר מחקרי מפורט על הפסיכותרפיות הקיומיות הנפוצות, מה מבדיל את הטיפולים הקיומיים העיקריים ומה משותף ביניהם. המאמר מתאר את שיטת המחקר ועורך השוואה של הדימיון וההבדלים בין הפסיכותרפיות הבאות :
Existential Therapy
Existential Psychotherapies
Logotherapy
Daseinsanalysis
Existential Humanistic
Existential Phenomenological
 

המאמר כולל 28 עמ' אנגלית וביבליוגרפיה עשירה

לקריאת המאמר המלא והתוצאות

לכלים שאלונים ורעיונות הפעלה

לרשימת כל הנושאים במגזין

למאמרי מחקר נוספים – לחץ כאן

לעמוד הראשי במגזין

© Cite article : Correia, E. A., Cooper, M., Berdondini, L., & Correia, K. (2018). Existential Psychotherapies: Similarities and Differences Among the Main Branches. Journal of Humanistic Psychology58(2), 119–143. https://doi.org/10.1177/0022167816653223

©  link to this article

This site is not for profit. ©All rights reserved to the authors and authors of the article and / or the book and / or to the source sites – we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

Image by Florian Pircher from Pixabay 

נכתב ע"י תוכן מקושר

כל הזכויות שמורות לכותבי ובעלי המאמר ו/או לאתרי המקור - אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים וטקסטים המגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום או טקסט שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו בדוא”ל ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם. This site is not for profit. All rights reserved to the authors and authors of the article and / or to the source sites - we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

אחרים קראו גם את:

Meaning Centered Couples Therapy

טיפול זוגי ממוקד משמעות: לוגותרפיה ומערכות יחסים אינטימיות

לוגותרפיה וטיפול זוגי

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן