לוגותרפיה ושיפור יחסי הורים וילדים אוטיסטים

תַקצִיר,  הפרעות בספקטרום האוטיסטי מתאפיינות בשלושה מאפיינים: פגיעה באיכות היחסים החברתיים, פגיעה קשה בתקשורת ודפוסי התנהגות מוגבלים שחוזרים על עצמם.

Logotherapy to improve parent-child relationship among mothers of autistic children: a randomized clinical trial

S. MIHANDOUST , M. RADFAR , M. SOLEYMANI3

מטרת מחקר זה היא לקבוע את השפעת הלוגותרפיה על יחסי הורה-ילד בקרב אמהות לילדים אוטיסטים.

מטופלים ושיטות: מחקר זה הוא ניסוי קליני עם תכנון קדם בדיקה, תכנון לאחר בדיקה וקבוצת ביקורת. 40 אמהות נבחרו וחולקו באופן אקראי לשתי קבוצות של התערבות ובקרה. קבוצת ההתערבות השתתפה ב-10 מפגשים (90 דקות) של לוגותרפיה, פעמיים בשבוע, בעוד שקבוצת הביקורת קיבלה את ההתערבות השגרתית. שאלון הערכת יחסי אם-ילד שימש לאיסוף נתונים. תוכנת סטטיסטיקה SPSS הופעלה כדי לנתח את הנתונים.

תוצאות: התוצאות הראו שאימון לוגותרפי קבוצתי משפיע על מערכת היחסים בין הורה לילד באמהות לילדים אוטיסטים. בדקנו רק את ההשפעות קצרות הטווח של הלוגותרפיה על תוצאות ההורים והילדים, מכיוון שלאחר סיום שנת הלימודים של הילדים, אמותיהם לא פנו למרכז. על מנת להגיע לתוצאות מדויקות, אנו ממליצים לבחון את ההשפעות ארוכות הטווח של גישה זו במחקרים עתידיים.

מסקנות: לוגותרפיה היא גישה יעילה לשיפור היחסים בין הורה לילד באמהות לילדים אוטיסטים.

המאמר 10 עמ' PDF אנגלית

לקריאת המאמר

למאמרי מחקר נוספים

לרשימת כל הנושאים

©Link to the article

© European Review for Medical and Pharmacological Sciences 2021; 25: 6642-6651

Mihandoust, S., Radfar, M., & Soleymani, M. (2021). Logotherapy to improve parent-child relationship among mothers of autistic children: a randomized clinical trial. European Review for Medical & Pharmacological Sciences, 25(21)

This site is not for profit. ©All rights reserved to the authors and authors of the article and / or the book and / or to the source sites – we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

Image by Mimzy from Pixabay

נכתב ע"י תוכן מקושר

כל הזכויות שמורות לכותבי ובעלי המאמר ו/או לאתרי המקור - אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים וטקסטים המגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום או טקסט שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו בדוא”ל ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם. This site is not for profit. All rights reserved to the authors and authors of the article and / or to the source sites - we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

אחרים קראו גם את:

כוונה פרדוקסלית

טיפול פרדוקסלי – ספר מלא

קישור לספר פתוח לקריאה בנושא "קידום שינוי באמצעות טיפול פרדוקסלי", קישור לספר – זכויות יוצרים …

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן