כפל ברכות לפרופ' דוד גוטמן

ברכות ומזל טוב דוד חבר יקר ואהוב

לציון יום הולדתך החל 1.5.2024

במלאת לך 92 שנים

וכן על זכייתך 

בפרס לכבודו ולזיכרו של ד"ר ויקטור פרנקל לשנת 2024

מטעם הארגון העולמי:

AMES, the Global Alliance for Meaningful Encounters

 מתוך הודעת הועדה להענקת הפרס: "…..כהוקרה על מסירותך הבלתי מעורערת, המחויבות העמוקה שלך, המאמצים הבלתי נלאים בקידום מטרות הלוגותרפיה והניתוח הקיומי. השפעתך, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, משמשת מגדלור, מעוררת אותנו לקיים ולקדם את המורשת הנעלה הזו. ההכרזה על הפרס צויינה באירוע בינלאומי שנערך בזום מבית ויקטור פראנקל בוינה בתחילת אפריל, והפרס יוענק ב-11 בספטמבר 2024 במעמד המשתתפים.

דוד גוטמן נושא דברי פתיחה בכנס האגודה הספרדית ה-26 ללוגותרפיה. הכנס התקיים ב 10-2022 בסן סבסטיאן, ספרד, באוניברסיטה דאוסטו.

מעטים האנשים החשים בחייהם ומדגימים במעשיהם חיים של משמעות כפי שאתה חי אותם.

"… פעמים אני מנסה להילחם באיבוד הזמן, אך לעיתים קרובות יותר אני נכנע לחולשתי ומנסה להצדיק את עצמי באומרי שגם זקנים אחרים עושים כמוני. הצדקה כזאת אינה נכונה כמובן. ישנם אנשים רבים, גם צעירים וגם זקנים, שחשים איך הזמן חולף ומשתדלים לנהוג אחרת. אני מחזק את רוחי ואומר לעצמי שאסור להיות נרפה! כל עוד האדם חי, מוטלת עליו האחריות לעשות את אשר הועיד לו גורלוולנצל את הזמן היקר שאינו בטוח עד מתי הוא יימשך.." / מתוך הספר "הגיגים" עמ' 274  ד. גוטמן 2014

 משמעות החיים – שתי מילים קטנות כל כך גדולות אשר כל אחת לבדה וגם שתיהן יחד מזדקפות היטב בכל שבילי חייך, מקרינות אור ומהוות השראה עצומה בקרב לבבות אוהביך ותלמידיך הרבים.

זכית לבשר ברבים את בשורתה של הלוגותרפיה ולממש את הבטחתך לידידך ויקטור פראנקל, דבריך ראויים תמיד להימצא ולהישמע חזק יותר, לעד תהיה לנו הקטר ולעולם לא תאחר את הרכבת.

אתה איש מיוחד, חפץ חיים, רואה טוב, ענו וצנוע, משכיל בעל חוכמת חיים וזיכרון יוצא דופן, ואשרי שזכית לחלוק יחד עם בת זוגתך מיכל יהלום חיים משמעותיים של אהבה, בחירה ויצירה. 

בספרך "מעברים" כתבת: "פעם חשבתי שרק הצעירים חולמים הרבה, היום אני יודע שהחלומות הם חלק מהקיום האנושי. הם מהווים ביטוי לממד הרוחני ונחוצים לאדם כאוויר לנשימה…"ואנחנו, יכולים רק לשאוף ולקוות להיות חולמים ומגשימים כמוך.  

בשם הקוראים והאוהבים הרבים אנו מאחלים לך מזל טוב 

שגית שלמה, דרור שקד

הנהלת האתר

למאמרים של פרופ' דוד גוטמן

לתוכן הנושאים באתר

נכתב ע"י דרור שקד

דרור שקד (Ph.D), לוגותרפיסט קליני מוסמך, בוגר התוכנית ללוגותרפיה באוניברסיטת תל אביב, ומוסמך Logotherapy Clinical in Diplomate מטעם מכון ויקטור פראנקל ו־Institute Frankl Viktor USA . מוסמך לגישור מקצועי וגישור משפחתי בפרידה וגירושין מטעם "גבים" ומכון מגיד האוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר תאר שני במדעי התנהגות, ותאר שלישי בפילוסופיה. מייסד שותף ומנהלו הראשון של "מכון מצפן לחקר המשמעות בחיים" באוניברסיטת תל אביב. מייסד ומנהל מגזין המאמרים "בלוגותרפיה" ומחברם של הספרים "מבטים נסתרים" ו "גישור ממוקד משמעות".

אחרים קראו גם את:

פרופ' דוד גוטמן

ברכה מגוטמן לציון הולדתו של פרנקל

דברים לרגל יום הולדתו ה-119 של ידידי פרופסור ויקטור אמיל פרנקל  ראשית, צר לי מאוד …

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן