רוחניות דת ואמונה בלוגותרפיה

מאמר מקיף אודות לוגותרפיה, רוחניות דת ואמונה.

Spirituality in Logotherapy

Nesrullah Okan & Halil Ekşi

Marmara University

 על פי פראנקל הוא נידרש למצוא משמעות לחייו כדי שיוכל לקיים את חייו פיזית, פסיכולוגית ורוחנית. במילים אחרות, כאשר אדם חווה משמעות בחיים, שלושת הממדים הללו מצויים בהרמוניה ובאינטראקציה בריאה. למימדים אלו יש כוח ריפוי. לאדם המודע לצד הרוחני שבו יהיה קל יותר למצוא משמעות בחייו, הרוחניות ממלאת תפקיד חשוב בחיפוש ובמציאת משמעות. . מחקרים הראו שרוחניות עוזרת לאנשים למצוא משמעות לחייהם ואף יש לה השפעה חשובה בהבסת הפחד מהמוות. מבחינה זו, הלוגותרפיה תומכת ומעודדת רוחניות ודת. מחקר זה בוחן את נקודת המבט של דת ורוחניות בלוגותרפיה ונוגע בעבודה הנעשית בתחום זה. נקודת המבט הרוחנית והיישומים של הלוגותרפיה, שבמרכזם מציאת משמעות בניתוח הסופי שהמחקר כלולים במחקר זה.

לפי פרנקל, אמונות רוחניות מקלות על אנשים למצוא משמעות. עם זאת, הוא אינו טוען שאי אפשר למצוא משמעות ללא אמונה. יש הפרדה בין אמונה ללא אמונה, ונאמר שאפשר למצוא אמונה עם המצפון, ואמונה היא עם אלוהים מטפורת ההרים של פרנקל מועילה בהבנת הנקודה: אדם נאמן וכופר מטפסים יחד על הר. הכופר עוצר שם בגלל שכבת הערפל שמגיעה לפני הפסגה. הסיבה לכך היא שחוסר הוודאות מפחיד אותו. המטפס הנאמן, לעומת זאת, ממשיך את דרכו לפסגה בגלל אמונתו באלוהים. לכן, לאדם אדוק יש תחושה עמוקה יותר של אחריות ותודעה .. / מוזמנים לקרא את המאמר המלא 

המאמר ( 22 עמ’ אנגלית) כולל דוגמאות ואיורים והוא עוסק במגוון היבטים כגון : 

  • מימדים רוחניים במציאת משמעות
  • קשר לוגותרפיה עם דת ורוחניות
  • פסיכולוגיה, אמונה דת ורוחניות 
  • לוגותרפיה פילוסופיה ויחסים
  • מושגים וטכניקות בלוגותרפיה
  • משמעות בספרות הדתית
  • עקרונות ושלבים ללוגותרפיה מכוונת רוחנית
  • טכניקות ללוגותרפיה מכוונת רוחנית
  • דוגמאות ותיאור מקרים לתהליכים לוגותרפיים המבוססים על המימד הרוחני

לקריאת המאמר המלא – לחץ כאן

למאמרי מחקר נוספים – לחץ כאן

ללקסיקון המונחים בלוגותרפי – לחץ כאן

לעמוד הבית – לחץ כאן

Citation: Okan, N. & Ekşi, H. (2017). Spirituality in Logotherapy . Spiritual Psychology and Counseling , 2 (2) , 143-164 . Retrieved from  https://dergipark.org.tr/en/pub/spiritualpc/issue/31540/345638

This site is not for profit. ©All rights reserved to the authors and authors of the article and / or the book and / or to the source sites – we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

Image by Marius Bobeica from Pixabay 

נכתב ע"י תוכן מקושר

כל הזכויות שמורות לכותבי ובעלי המאמר ו/או לאתרי המקור - אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים וטקסטים המגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום או טקסט שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו בדוא”ל ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם. This site is not for profit. All rights reserved to the authors and authors of the article and / or to the source sites - we respect copyright and make an effort to locate the rights holders in the photographs and texts that come to us. If you have identified a photo or text on the site that you have rights to, you may contact us by email and request to stop publishing it or request to add your credit.

אחרים קראו גם את:

שאלונים לוגותרפיה

לוגותרפיה – בחן את עצמך

צוות מגזין בלוגותרפיה מזמין את קוראיו להתנסות בשאלוני ידע בלוגותרפיה (9 שאלות ותשובות בכל רמה). …

כתיבת תגובה