3
Aug
2018

על מהנדסים, רגשות ומנועי משמעות

מאת משה עקרוני, מנהל בכיר בחברת הייטק ומנחה סדנאות

כאב פתאומי, חד, עוצמתי ובלתי נסבל בצד שמאל של גופי, עצר דהירה בחיים עמוסים ושם לי שלט עצור! פריצת דיסק חמורה בעמוד שדרה צווארי. טובי המומחים המליצו לנתח אך סירבתי בגלל הסיכון לשיתוק. ואז, לפני 17 שנים, התחלתי במסע מסוג אחר.

מהר מאד הבנתי שלא מספיק לי להשקיע בטיפול בבעייה בגוף הפיסי אלא חשוב לעבור גם ריפוי בעולמות של רגש (נפש) ושל רוח (נשמה). זה היה חידוש עבורי כגבר, מהנדס ומנהל בהייטק אשר עוסק בנושאים שכלתניים ונמדד על ביצועים בפועל.

בתוך זרם החיים אנו חווים רגעי אושר וגם רגעי סבל. לעיתים החיים הם מסע מהנה ולעיתים הם משא מענהפרק חשוב במסע שהגביר עבורי את תחושת האושר היה כניסה לעולם המשמעות.

מה הקשר בין אושר ומשמעות?

תחום הפסיכולוגיה החיובית מתפתח מזה 20 שנה. החוקרים המובילים בתחום הגיעו למסקנה שמושג האושר חמקמק ומורכב ומציעים לנו להסתכל עליו בפשטות כחיבור של שני מרכיבים: הנאה + משמעות. למרכיב המשמעות ניתן המשקל הגבוה יותר. לשני המרכיבים הללו מספקים החוקרים שפע של כלים מגוונים (המגובים במחקרים) כך שכל אחד יוכל למצוא מה מתאים לו כדי לחיות טוב יותר.

 מה המשמעות שלכם בחיים?

לא עסקתי כלל בשאלה עד שלפני 6 שנים נתקלתי בפרסום על כנס בנושא משמעות. הפרסום הדליק אותי במידה כזאת שגרמה לי להציע את עצמי כמנחה סדנה בנושא!  עד הכנס נותרו לי חמישה חודשים במהלכם חקרתי את הנושא לעומק והבנתי שאין עבורנו משמעות אחת בחיים ומשמעויות מתחלפות בתקופות שונות ובמצבי חיים שונים.

במהלך אותם חודשים, המצאתי לעצמי מושג חדש – “מנוע משמעות”. מנוע משמעות הוא אמצעי (ערך ליבה) שמביא אדם לנוע לעבר משמעות בחייו. במהלך החקירה האינטנסיבית נבעה מתוכי ידיעה פנימית ששני מנועי המשמעות שלי בחיים הם התחדשות ונתינה.

כבר 6 מחזורים של הנחייה בהייטק – איך זה התחיל?

לפני שנה וחצי, בזמן שהלכתי במסדרון, פנתה אלי יפעת המקסימה ממשאבי אנוש: “תגיד, מה דעתך להנחות סדנאות בארגון”? באותו הרגע חשתי איך הלב שלי מתמלא עם תשוקה עצומה ואמרתי מיד “בוודאי!”. זאת לאחר ששמעה שסיימתי שנה שנייה של לימודי פסיכולוגיה חיובית ומדע האושר בבינתחומי בהרצליה עם המנחה המדהימה עדי פלדפתאום קלטתי, זו התגלמות מנועי המשמעות שלי – להתחדש, לחדש, ליצור ולהעניק! 

נזכרתי שבמהלך הלימודים נשאלנו ע״י עדי פלד: “אם לא הייתם עוסקים בעבודה הנוכחית ובהנחה שאין לכם בעיות פרנסה, מה הייתם רוצים לעשות?”. מיד, ללא היסוס, מהבטן עניתי: “לעשות את מה שאת המנחה עושה, להרצות על פסיכולוגיה חיובית”. והנה חייכתי לעצמי החלום מתגשם. אני אנחה סדנאות “פסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר” בארגון.

“כמו ילד בחנות ממתקים”

יום לפני פתיחת הסדנא תהיתי ושאלתי את עצמי:

איך אתמודד עם אנשים ציניים בעולם ההייטק?

האם באמת אנשים ישתפו פעולה ויחשפו את העולם הפנימי שלהם בפני עמיתים, כפיפים ומנהלים בעבודה?

איך יצליחו להגיע לכל המפגשים עם כל העומס המטורף בעבודה?

באיזו מידה יקחו את זה ברצינות כאשר זה ניתן בחינם?

אבל ההתרגשות, ההתלהבות, האהבה והתשוקה שלי להעניק פשוט שמו בצד שאלות אלו והראו שזה מצליח! הצלחתי ליצור מרחב בטוח שמאפשר למשתתפים שיתוף תוך שמירה על רמת הדיסקרטיות ולפוגג ציניות גם אצל אלו שחששו לחשוף רגשות.

התרגשתי ונרגעתי כשאחד הסמנכ”לים שהשתתפו בסדנה שלח לי אימייל בסוף המפגש הראשון: “… האמפתיה שלך משתקת כל רצון להתנגדות או ציניות. …אני מרגיש כמו ילד בחנות ממתקים… :)”.

להשאר מאוחר בעבודה בשביל אושר?

מי היה מאמין שבפורום הנהלה מורחבת, מנהל אמיץ אחד שהשתתף בסדנה, יעלה לבמה ויגיד בפני כולם:

“הסברתי לאשתי שאני נשאר בעבודה עוד כמה שעות בשביל להתעסק בעניינים של אושר… לסדנה יש השפעה מאד משמעותית על מדד האושר האישי שלי ועל תחושת הסיפוק העצמי”.

Win-Win-Win

Win לעובדים והמנהלים: המשתתפים מציינים שחווים כייף, מוטיבציה, הגברת מודעות עצמית, תחושת מסוגלות, התפתחות ושבאמת אכפת לארגון מהרווחה הנפשית שלהם ולא רק מהביצועים שלהם. במהלך הסדנה נוצרים חיבורים מדהימים בין האנשים אשר משתפים ביניהם על שיפור ברווחה האישית, במערכות היחסים עם בני הזוג, הילדים ועמיתים לעבודה.

Win לארגון: כל המחקרים האחרונים מראים את התרומה של השיפור ברווחה הנפשית של העובדים לביצועי הארגון: עמידה ביעדים האסטרטגיים, הגברת התפוקה והיצירתיות, שיפור במנהיגות ומערכות היחסים בתוך הארגון. הצורך ברווחה נפשית מתעצם בעידן שלנו המשתנה והכאוטי בו עובדים מחפשים חיוביות, בטחון פסיכולוגי, אותנטיות, אמפטיה, התפתחות אישית ומשמעות.

Win לעצמי: זוהי תחושה מדהימה להעניק אהבה וגם ללמד באופן חווייתי תכנים שמסייעים לעובדים ומנהלים לעבור תהליך עם פוטנציאל לחיים טובים יותר עבורם. אני מלא התלהבות והשראה להכין ולהנחות סדנה העוסקת בתכנים אלו. אני חולק איתם יידע מחקרי, חוויה, השראה, תובנות וממש מביא להם את העולם הפנימי שלי. אני בא שמח לעבודה וחש אכפתיות ואהבה כלפי האנשים סביבי.

“אני רוצה לתת לכל אחד מכם חיבוק חם מעומק הלב”

עמדתי בפניהם השבוע, קבוצת הייטקיסטים, במפגש הסיום של סדנה “פסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר” שהעברתי לעובדים ומנהלים במשך 8 שבועות בארגון בו אני עובד.

באותו רגע הכי בא לי לחבק אותם אחד אחד.

אמרתי להם: “אני רוצה לתת לכל אחד מכם חיבוק חם מעומק הלב…” אבל אנחנו בארגון הייטק עם קוד אתי, איך אפשר לתת חיבוק אוהב? אני גבר, מהנדס, וסמנכ”ל בארגון. בתפקידים הפורמליים בהייטק אני המבוגר האחראי, שכלתני, מקפיד על תהליכים, מודד ביצועים, עושה תחקירים ומחפש מה נדרש לשפר בארגון.

אבל חל שינוי! גם במסגרת הסדנאות וגם במסגרת התפקיד בעבודה אני מגיע היום לאנשים ומתבונן על האנושיות שבהם.

גם אנשים, שנראה שעבודתם מתבססת על חשיבה לוגית, הנדסית, מבוססת הוכחות ותוצאות, מייחסים לתחום הרגש חשיבות רבה ויכולים לעבור תהליך של התפתחות רגשית עם כל הציניות וחוסר האמונה שזה אפשרי.

המשך יבוא…

 

* הכותב הינו מהנדס מחשבים, מנהל בהייטק, מקדיש זמן רב לתהליכי התפתחות אישית בתחום הרגשי והרוחני. מנחה סדנאות בפסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר.

You may also like

על הנסים ועל המשמעות 
פני המשמעות – מלידה ללידה
עוגן הרם! ספינת חיינו בדרך אל המשמעות 
עקרונות וערכים בפילוסופיה הפראנקליאנית

Leave a Reply