הזמנה לכנס לוגותרפיה – עוגן של משמעות בתוך אי ודאות

* מזמינים את קהל המתענינים להשתתף במפגש יחודי ומעורר השראה שייערך ב ZOOM.

ב 27/1/2021     16:00-19:00

מתחילים שנה במפגש החוגג את חוסנה של הרוח האנושית!
כולנו עברנו זמנים מאתגרים בשנת 2020 וכל אחד מאתנו, על-פי יכולתו, התעלה מעל מכשולים רבים! בתוך מכשולים אלו, טמונים האוצרות העמוקים ביותר של חיינו, המשמעות המנחה את מסענו אל עבר שלמותנו. בהתבסס על משנתו של פרופ’ ויקטור פראנקל, מחבר רב-המכר האדם מחפש משמעות, ימחישו הדוברים ביום העיון את רוח גישתו, ויציגו כלים, המסייעים לגלות כיצד לעגן משמעות בחיינו. הצטרפו לקהילה של אנשים בעלי השקפת-עולם דומה, כשאנו אורגים את שטיח המשמעות הגדול של חיינו, וקולטים את ערכה של המתנה הנפלאה הנקראת חיים!

עלות ההשתתפות ביום העיון : 45 ₪  

לקהילת הלוגותרפיה מוצעת הנחה של כ 20% על ידי הקשת קוד קופון  Logo (יש לשמור על אותיות גדולות וקטנות).

לתכנית הכנס ורישום – לחצו כאן

המרצים והנושאים בכנס: 

ד”ר דידה קימור– זרקור על הלוגותרפיה כהשראה לחיים

בהרצאה תוצג התשתית התיאורטית של פילוסופיית החיים ותפיסת האדם שבבסיס הלוגותרפיה. יוארו מושגי היסוד והעקרונות הבסיסיים עליהם מושתתת הגישה, כגישה אופטימית לחיים. הללו משמשים כזרקור, המסייע לכל אדם למצוא את נתיבו ולחיות חיים משמעותיים, כמו גם לאנשי המקצוע לעזור למטופליהם למצוא את המשמעות הייחודית לסיטואציות השונות, המבקשות מענה בחייהם.

ד”ר דידה קימור

דידה קימור הנה דוקטור לפילוסופיה, לוגותרפיסטית (Diplomate in Logotherapy) ומטפלת בתנועה, בעלת רקע גם בייעוץ פילוסופי. ממקימי העמותה ללוגותרפיה בישראל. מרצה ומנחה בתוכניות הלוגותרפיה בארץ בעברית ובאנגלית, למן הקמתן, באוניברסיטת חיפה ובמכון ויקטור פראנקל בישראל. מתמחה בחקר התודעה, פילוסופיה אקסיסטנציאליסטית ומשמעות החיים.

פרופ’ יורם עשת – ניצחון הרוח האנושית: עדות אישית

בהרצאה ישתף אותנו יורם כיצד הצליח להפוך את הטראומה לבעלת משמעות אישית, ויתאר את התמודדותו עם אימי המלחמה ועם המאבק לחזור לחיים בעלי משמעות, כנגד כל הסיכויים. סיפורו האישי, המתואר בספרו המרגש “אדם הולך הביתה”, הנו מקור השראה לכל אדם, על כוחה של הבחירה בחיים, למרות הכל. ההרצאה תעסוק בכתיבה הנרטיבית שעזרה ליורם להתפייס עם הכאב, כמהלך מרכזי בהבניית תודעה.

פרופ' יורם עשת
פרופ’ יורם עשת

במלחמת יום הכיפורים נפצע יורם עשת פציעה אנושה במוחו, ששיתקה את מחצית גופו ופגעה קשות בראייתו. אך החמור מכל- הפציעה פגעה ביכולתו לקרוא ולכתוב. הוא נאלץ ללמוד הכל מחדש, ולהתמודד עם מגבלות פיזיות חמורות ועם טראומה נפשית קשה. כיום הוא פרופסור מן המניין במחלקה לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. הוא המייסד והמנהל לשעבר של המכון לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה.

ד”ר סוניה פאו – לוגותרפיה: מתאוריה למעשה

ההרצאה תעסוק ביישום העקרונות הבסיסיים של הלוגותרפיה בחיי היומיום ובחדר הטיפולים. יוצגו מקרים מן השטח, שידגימו כלים שונים, שפותחו מתוך עקרונות אלה. הכלים נועדו לסייע לאדם לחיות חיים אופטימאליים, של הגשמת משמעות אישית וקיום קשרים חברתיים משמעותיים. מטרת ההרצאה הנה הקניית יכולות להתמודדות מיטבית עם אתגרי החיים בכלל ועם אתגרי התקופה הנוכחית בפרט.

ד”ר סוניה פאו

ד”ר סוניה פאו, הנה עובדת סוציאלית, עוסקת בפסיכותרפיה ולוגותרפיה, ומרצה בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה ובמחלקה לעבודה סוציאלית במרכז האקדמי רופין.

ד”ר יקיר קאופמן – חשיבות המשמעות לבריאות הנפשית והפיזית בימי השגרה והקורונה

ההרצאה תעסוק בקשר שבין תחושת משמעות בחיים לבריאות, ותחושת העדר משמעות להיווצרות מחלות, בזמנים רגילים, ובתקופת הקורונה במיוחד. הוכח, שאיבוד משמעות בחיים, גורם למצבי לחץ, המובילים לחולי. בתקופה זו, אנו עדים לכך, שהבידוד והריחוק החברתי, איבוד מקום העבודה, ותחושת אי-הודאות, יצרו הפרעה במשמעות, בשל תחושת איבוד השליטה, שהביאו בתורם, לירידה בבריאות הנפשית והפיזית. ככל שעולם המשמעות של האדם שלם יותר, בכל היבטי חייו, כך יגדלו חוסנו הנפשי והפיזי, ותחושת התקווה בחייו.

ד”ר יקיר קאופמן

ד”ר יקיר קאופמן הינו מומחה בעל שם עולמי בנוירולוגיה התנהגותית, ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל בתחום הרפואה האינטגרטיבית. מרצה בפקולטה לרפואה בביה”ח הדסה. כהן כמנהל המח’ הנוירו-פסיכו-גריאטרית בביה”ח הרצוג, ושמש כמנהל הרפואי של ביה”ח כולו עד 2019. כיום, לאחר התמחות נוספת בבריאות הציבור, עובד בחטיבת הרפואה של משרד הבריאות.

עלות ההשתתפות ביום העיון : 45 ₪  

לקהילת הלוגותרפיה מוצעת הנחה של כ 20% על ידי הקשת קוד קופון  Logo (יש לשמור על אותיות גדולות וקטנות).

לתכנית הכנס ורישום – לחצו כאן

מוזמנים לשתף ולהעביר הלאה לחברים נוספים

יהיה מעניין, מצפים לראותכם  ב-27.1    16:00-19:00

* האחריות לתכנון וביצוע הינה באחריות מארגני יום העיון, העמותה ללוגותרפיה בישראל ו- מכון ויקטור פראנקל ללוגותרפיה בישראל.
** הצגת המידע באתר זה נעשית ללא מטרת רווח וללא כל תמורה, והיא חלק מהעשייה הרחבה בארץ להנגשת המידע והרעיונות של ויקטור פראנקל והלוגותרפיה ותפיסת המשמעות בחיים, בקרב קהל הקוראים והמתענינים.

נכתב ע"י תוכן מקושר

תוכן מקושר
כל הזכויות שמורות לכותבי ובעלי המאמר ו/או לאתרי המקור - All rights reserved author of the article and the site where he posted

אחרים קראו גם את:

משמעות פסיכותרפיה

משמעות במפת הפסיכותרפיה תאוריה, מחקר ויישום

״המסתורין של הקיום האנושי שוכן לא רק בלהישאר בחיים, אלא במציאת משהו לחיות למענו״. – …

כתיבת תגובה