אודות

האתר בלוגותרפיה הוקם ומנוהל על ידי במטרה ליצור זיקה בין הקוראים לבין גישת הלוגותרפיה אשר גובשה עי ד”ר ויקטור פרנאקל מחבר רב המכר “אדם מחפש משמעות”. הלוגותרפיה כגישה מנחה אותנו בחיפוש אחר משמעויות בחיים ומספקת היבטים פילוסופים לצד היבטים יישומיים הנוגעים בחיי כל אחד מאתנו ביום יום.
תודה על הנכונות שלכם, לכתוב ולהביא מעצמכם את הידע והניסיון העצום שלכם אל האתר “בלוגותרפיה”, בזכותכם האתר מתהווה כיום כאתר מאמרים חשוב ומוביל בתחום “הלוגותרפיה והמשמעות על פי תורתו של ויקטור פראנקל” 
יצוין שהאתר משמש מאד את המתעניינים בתחומי הלוגותרפיה וניגזרותיה ורבים מהכותבים באתר הינם בעלי ניסיון והכשרה בתחום הלוגותרפיה. כמו כן האתר אינו ממומן על ידי גורמים חיצוניים, הוא אינו למטרות רווח ואינו מכיל חומר פרסומי. מטרתו המרכזית היא קידום ופיתוח הלוגותרפיה בישראל והנגשת המידע לציבור הקוראים. 
שלכם,   דרור שקד 

נושאי תוכן מרכזיים

לוגותרפיה גישות ויישום 

על חייו של ויקטור פראנקל

פילוסופיה ואֶקְזִיסְטֶנְצִיָּאלִיזְם

פסיכולוגיה חיובית

רוח האדם

משמעות בשירה ובספרות

גישות טיפוליות 

לדף ראשי מאמרים וכתבות לחץ כאן

 

מהי לוגותרפיה

חיפוש משמעות מצוי בליבת הקיום האנושי, וחוצה דורות ותרבויות. מחקרים רבים מצביעים על תפקידה המרכזי של משמעות בחיים ברווחה נפשית ופיזית, כמו גם כמרכיב מפתח בהתמודדות עם מצבי משבר וסיכון. 
הלוגותרפיה מעודדת את האדם ליטול אחריות לחיפוש משמעות בחייו. המשמעות הינה ייחודית לכל אדם ועליו לחפשה. מדובר בגישה הממוקדת בטיפוח הגרעין הבריא באדם וביכולתו למצוא משמעות בכל מצב, לצמוח אל מול נסיבות החיים, על האתגרים וההזדמנויות שהם מזמנים, תוך מכוונות אל העתיד.
גישה זו גובשה ומוסדה ע”י הנוירולוג והפסיכיאטר, פרופ’ ויקטור פראנקל, מחבר רב-המכר העולמי “האדם מחפש משמעות” והאתר בלוגותרפיה מרכז מאמרים פוסטים ופעילויות בתחום זה

על הכותבים והתומכים

חבריי לדרך, מנחים ומרצים ללוגותרפיה, בוגרי הקורס המדהימים, לעמותה ללוגותרפיה בישראל ולעוד אנשים משמעותיים מתחומי התמחות מרתקים ומגוונים 

צידה לדרך

ארתור שופנהאואר

את החיים אפשר להשוות לפיסת אריג רקומה, אשר כל אדם במחצית הראשונה של חייו לומד לראות את צידה העליון, אולם במחצית השניה של חייו הוא רואה את צידה האחר. אמנם הצד הזה אינו יפה – אך הוא מאלף ! מאחר והוא מאפשר ללמוד כיצד נקשרים קצות החוטים אלה לאלה.

 

 

כלים למציאת משמעות
עידוד לעשייה ויצירה
שילוב בתהליכי יעוץ
כלים לחיים