האתר בלוגותרפיה הוקם ומנוהל על ידי במטרה ליצור זיקה בין הקוראים לבין גישת הלוגותרפיה והמשמעות בחיים אשר גובשה עי ד”ר ויקטור פרנאקל מחבר רב המכר “אדם מחפש משמעות”. הלוגותרפיה כגישה מנחה אותנו בחיפוש אחר משמעויות בחיים ומספקת היבטים פילוסופים לצד היבטים יישומיים הנוגעים בחיי כל אחד מאתנו ביום יום. 
תודה על הנכונות שלכם, לכתוב ולהביא מעצמכם את הידע והניסיון העצום שלכם אל האתר “בלוגותרפיה”, בזכותכם האתר מתהווה כיום כאתר מאמרים חשוב ומוביל בתחום “הלוגותרפיה והמשמעות בחיים”. במסגרת פעילותי לקידום התחום בישראל, אני משמש כמנהל “מכון מצפן לחקר וישום המשמעות בחיים” אשר הייתי שותף להקמתו ולייסודו. כיום המכון פועל במסגרת שיתוף פעולה עם אוניברסיטת תל אביב ומציע קורסים והכשרות רבות בתחום.  לאתר מכון מצפן 
יצוין שהאתר בלוגותרפיה משמש את המתעניינים בתחום ורבים מהכותבים הינם בעלי ניסיון והכשרה מקצועית ואקדמית בתחומים הנוגעים בהיבטים שונים של תחומים אלו. האתר אינו ממומן על ידי גורמים חיצוניים, והוא אינו למטרות רווח. מטרתו המרכזית היא קידום ופיתוח הלוגותרפיה והמשמעות בחיים בישראל והנגשת רעיונות ומידע לציבור הקוראים. 
שלכם,   דרור שקד

נושאי תוכן מרכזיים

 לוגותרפיה גישות ויישום

 לקסיקון מונחים 

משמעות בחיים

על חייו של ויקטור פראנקל

פילוסופיה ואֶקְזִיסְטֶנְצִיָּאלִיזְם

רוח האדם התמודדות עם קושי וסבל

משמעות בשירה ובספרות

גישות טיפוליות 

לדף מאמרים ראשי לחץ כאן

 

מהי לוגותרפיה

חיפוש משמעות בחיים מצוי בליבת הקיום האנושי, וחוצה דורות ותרבויות. מחקרים רבים מצביעים על תפקידה המרכזי של משמעות בחיים ברווחה נפשית ופיזית, כמו גם כמרכיב מפתח בהתמודדות עם מצבי משבר וסיכון. 
הלוגותרפיה מעודדת את האדם ליטול אחריות לחיפוש משמעות בחייו. המשמעות הינה ייחודית לכל אדם ועליו לחפשה. מדובר בגישה הממוקדת בטיפוח הגרעין הבריא באדם וביכולתו למצוא משמעות בכל מצב, לצמוח אל מול נסיבות החיים, על האתגרים וההזדמנויות שהם מזמנים, תוך מכוונות אל העתיד.
גישה זו גובשה ומוסדה ע”י הנוירולוג והפסיכיאטר, פרופ’ ויקטור פראנקל, מחבר רב-המכר העולמי “האדם מחפש משמעות” והאתר בלוגותרפיה מרכז מאמרים פוסטים ופעילויות בתחום זה ובתחומי המשמעות בחיים

על הכותבים והתומכים

חבריי לדרך, מנחים ומרצים ללוגותרפיה, בוגרי הקורסים המדהימים ולעוד אנשים משמעותיים מתחומי התמחות מרתקים ומגוונים 

צידה לדרך

ארתור שופנהאואר

ארתור שופנהאואר

את החיים אפשר להשוות לפיסת אריג רקומה, אשר כל אדם במחצית הראשונה של חייו לומד לראות את צידה העליון, אולם במחצית השניה של חייו הוא רואה את צידה האחר. אמנם הצד הזה אינו יפה – אך הוא מאלף ! מאחר והוא מאפשר ללמוד כיצד נקשרים קצות החוטים אלה לאלה.

 

כלים למציאת משמעות
עידוד לעשייה ויצירה
שילוב בתהליכי יעוץ
כלים לחיים